09177342700

شیراز، فرهنگشهر، تاکستان 10

هر روز هفته از 7 صبح الی 9 شب

بالا
m

مسکونی

بازسازی ساختمان جایگزین اصلی برای جا به جا شدن و رفتن به منزل جدید است. ممکن است شما به دلایل زیادی تمایل به تعویض محل سکونت خود نداشته باشید یا امکان آن برای شما فراهم نباشد؛ در این شرایط تعمیرات و بازسازی ساختمان محل سکونت شما می‌تواند، شرایط را بسیار بهتر کند. در این مطلب اصول بازسازی ساختمان را باهم بررسی می‌کنیم. با مطالعه‌ این مطلب شما با مراحل بازسازی ساختمان آشنا می‌شوید، انواع بازسازی ساختمان را می‌شناسید و متوجه می‌شوید بهترین زمان برای آغاز عملیات بازسازی ساختمان چه زمانی است.

اهمیت بازسازی منازل

ممکن است شما هم در یک منزل قدیمی سکونت داشته باشید که خاطره‌های زیادی از آن دارید یا فضای آن کاملا برای سلیقه‌ شما مطلوب است. ممکن است دوست نداشته باشید از محله یا کوچه‌ای که منزل قدیمی شما در آن قرار دارد خارج شوید اما با گذشت زمان، منزل شما دچار مشکلات زیادی می‌شود. همین‌طور ممکن است موقعیت فروش منزل فعلی و خرید منزل جدید با سن بنای کم‌تر را نداشته باشید و در عین حال زندگی در ساختمانی قدیمی که هزینه‌ها و مشکلات زیادی برای شما ایجاد می‌کند، منطقی نباشد. در چنین شرایطی، بهترین کار بازسازی و نوسازی است.

هزینه منطقی تر بازسازی نسبت به فروش

در اغلب موارد بازسازی منازل هزینه‌ای به مراتب کم‌تر نسبت به فروش منزل قدیمی و خرید منزل جدید دارد به همین دلیل کاملا منطقی است که شما تصمیم به بازسازی منزل خود بگیرید. ضرورت بازسازی ساختمان در مواردی که عمر ساختمان از دو دهه فراتر رفته باشد، بیشتر به چشم می‌آید چراکه ساختمان‌هایی با سن بیشتر از بیست سال، رفته رفته وارد مرحله‌ای از عمر خود می‌شوند که هزینه‌ها و مشکلات زیادی برای افراد مقیم ایجاد می‌کنند.

حتی ممکن است شما برای خرید منزل جدید، به دلیل کمبود بودجه برای خرید خانه‌هایی با سن کم‌تر، به فکر خرید یک خانه‌ی با سن بالاتر و نوسازی آن باشید؛ کاری که امروزه در شهرهای بزرگ به خصوص تهران زیاد انجام می‌شود.

منظور از بازسازی آپارتمان چیست؟

بازسازی آپارتمان ممکن است در سطوح بسیار مختلفی انجام شود. بسته به عمر ساختمان و کیفیت فعلی آن ممکن است آپارتمان شما به بازسازی کلی در حد تخریب و نوسازی یا بازسازی‌های جزئی مانند تغییر در بخش‌های کوچک یا نوسازی تاسیسات نیاز داشته باشد. در واقع می‌توان گفت منظور از بازسازی یک ساختمان، ایجاد تغییرات لازم در آن برای رسیدن به سطح مطلوبی از کیفیت ظاهری و زیربنایی برای زندگی است. این تغییرات ممکن است بسیار کلی یا بسیار جزیی باشند. همچنین ممکن است این تغییرات فقط در ظاهر، فقط در زیرساخت یا در هر دو بخش لازم باشند.

بازسازی آپارتمان از آن جهت بسیار مهم است که می‌تواند سطح رفاه ساکنان آن را به شکل چشم‌گیری تغییر دهد. ممکن است تغییراتی که در جریان بازسازی انجام می‌شود بسیار اندک باشد اما همین تغییرات اندک می‌تواند کیفیت زندگی ساکنان را بالا ببرد. بازسازی‌ها معمولا براساس اصول صرفه‌جویی انرژی انجام می‌شوند؛ اصولی که ممکن است در زمان ساخت ساختمان رعایت نشده باشند. رعایت این اصول، ساختمان قدیمی را به یک ساختمان با استانداردهای امروزی تبدیل می‌کند که در طول زمان، هزینه‌های ساکنان را به شکل چشمگیری کاهش خواهد داد.

مراحل بازسازی ساختمان و آماده سازی ساختمان پیش از بازسازی

ناگفته پیداست که مرمت و بازسازی ساختمان، یک عملیات پیچیده، زمان‌بر و هزینه‌بر است. بنابراین ابتدا باید منابع لازم برای انجام این پروژه را فراهم کنید. قبل از هرکاری با یک متخصص مشورت کنید و حدود منابع مالی مورد نیاز را تخمین بزنید. فراموش نکنید که اگر پروژه شما زمان‌بر است، باید افزایش قیمت‌ها در طول زمان را هم در نظر داشته باشید. همچنین باید قبل از هرکاری، برای محل سکونت موقت ساکنان برنامه ریزی کنید. بسیار بعید است که بازسازی ساختمان، با حضور ساکنان و وسایل زندگی آن‌ها امکان پذیر باشد.

مرحله اول:

طراحی: ابتدا طراحی داخلی منزل شما به صورت سه بعدی توسط طراح آماده میگردد و با تایید شما و اعمال تغییرات یک طرح به صورت نهایی آماده اجرا میگردد.

مرحله دوم:

خرید لوازم و تجهیزات لازم

مرحله سوم:

اجرا و پیاده سازی طبق طرح تایید شده

مرحله آخر:

نازک کاری و نظافت